Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w ramach „Środowych spotkań w Muzeum Zagłębia”. Warsztaty będą organizowane w każdą środę sierpnia, tj. 6.08, 13.08., 20.08.i 27.08.14 r. , w godz. 10.00 – 12.30. Muzealnicy przygotowali bogatą ofertę zajęć. Uczestnicy zapoznają się z muzealnymi zbiorami, zwiedzając wystawy stałe i czasowe w Zamku i Pałacu Mieroszewskich oraz wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach historycznych, plastycznych, grach i zabawach. Szklarska Poręba noclegi zaprasza.

6 sierpnia zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się spotkanie z etnografem, który opowie ciekawe historie o eksponatach na wystawie „W izbie zagłębiowskiej”. Dzieci namalują zagłębiowskiego „stracha” i dowiedzą się jak bawili się kiedyś ich rodzice. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 sierpnia. W czasie spaceru wokół zamku poznamy historię budowy będzińskiej warowni i wiele interesujących faktów związanych z lokacją miasta. Osoby zainteresowane tajemnicami Pałacu Mieroszewskich zapraszamy w przedostatnią środę sierpnia do Pałacu. Poznamy nie tylko historię obiektu i rodziny Mieroszewskich, ale też legendy i ciekawostki związane z tym miejscem. Zaplanowano też konkurs plastyczny. Ostatnie spotkanie rozpocznie się na Zamku. Historyk wprowadzi uczestników w tajniki dawnej sztuki wojennej, a następnie zaprosi na niezwykle ciekawy spacer po Wzgórzu Zamkowym, w czasie którego poznamy historię Wzgórza od najstarszych śladów osadnictwa po czasy współczesne. Na koniec odwiedzimy Podziemia Będzińskie.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie udziału w zajęciach pod nr tel. 32/267 77.07

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci spędzające wakacje w mieście do udziału w „Środowych spotkaniach w Muzeum Zagłębia”


Możliwość komentowania jest wyłączona.