Spotkanie autorskie z Arturem Beckerem

Fundacja BORUSSIA, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają na spotkanie autorskie z Arturem Beckerem i jego najnowszą powieścią „Nóż w wódzie”, w piątek, 7 listopada o godz. 18.00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztyn noclegi.

Prowadzenie: dr Alina Kuzborska

Artur Becker należy do najbardziej znanych pisarzy polskiego pochodzenia w Niemczech. Urodził się w 1968 r. w Bartoszycach. W 1985 r. wyemigrował wraz z rodziną do Niemiec. Studiował germanistykę i filozofię. Dotychczas wydał 14 książek. Należy do grona laureatów prestiżowej Nagrody im. Adelberta von Chamisso, przyznawanej autorom niemieckojęzycznym pochodzącym spoza niemieckiego kręgu kulturowego – otrzymał ją w 2009 r. za powieść „Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach” (tłum. Joanna Demko i Magdalena Żółtowska-Sikora, tytuł oryginalny „Wodka und Messer. Lied vom Ertrinken”). Książka ukazała się w Polsce w 2013 r. w serii RE-MIGRACJE nakładem Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia”. Jest to druga – obok „Kino Muza” (tłum. Dariusz Muszer) – powieść Beckera na polskim rynku wydawniczym.

Artur Becker jest autorem niezwykle twórczym i wszechstronnym. Pisze powieści, opowiadania, wiersze i eseje, zajmuje się również tłumaczeniami literackimi. Swoją tożsamość literacką opiera na silnej więzi z krainą, z której się wywodzi: Warmią i Mazurami.

Jednym z najważniejszych toposów literackich Beckera jest powrót emigranta w rodzinne strony. W swoich książkach podejmuje wątki autobiograficzne, które stają się jego obsesją literacką noclegi Olsztyn.


Możliwość komentowania jest wyłączona.