Rejsy statkiem TRAMP po Zalewie Solińskim

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Rejs statkiem spacerowym jest z całą pewnością jedną z największych atrakcji turystycznych nad Zalewem Solińskim. Nie sposób sobie wyobrazić wycieczkę w Bieszczady bez poznania walorów krajobrazowych „Bieszczadzkiego Morza”.

Spośród wielu firm specjalizujących się w tego typu inicjatywach na uwagę zasługuje statek TRAMP. Zdobył I Nagrodę w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w kategorii „Niezapomniane Przeżycia”. Rejsy statkiem w sezonie turystycznym odbywają się od godz. 9.00 do 18.00. W czasie godzinnego rejsu statek płynie odnogą rzeki San obok Wyspy Zajęczej, w kierunku zapory wodnej w Solinie, przepływa obok WZW „JAWOR”, Martwego Lasu i opływa Wyspę Skalistą. Pokonuje dystans 12 km po czym dociera do miejsc, gdzie nie kursują inne statki spacerowe.

W przypadku rejsu dwugodzinnego statek płynie dodatkowo obok zatoki Victoriniego, Drzewa Wisielca i wpływa do Zatoki Czarnego, pokonując odległość 22 km. Na życzenie grup wycieczkowych trasy mogą być zmieniane i wydłużane. Statek wyposażony jest w urządzenia nagłaśniające, dzięki czemu turyści mają okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji podczas rejsu.

Statek Tramp służył swego czasu Marynarce Wojennej. To jedna z najsolidniejszych jednostek pływających na Zalewie Solińskim. Rejs statkiem morskim, wyposażonym w silną turbinę, który dysponuje 50 miejscami siedzącymi. Podróżując na wygodnych ławeczkach można obserwować krajobraz, słuchać opowieści przewodnika lub pieśni żeglarskich oraz fotografować. W czasie niesprzyjających warunków pogodowych w trosce o komfort pasażerów statek rozwija specjalne przeźroczyste rolety.

Atmosfera na statku TRAMP dzięki jego kapitanom jest wyjątkowa. To miejsce, do którego się wraca, by zobaczyć bieszczadzki zbiornik w szacie wiosennej i jesiennej, a tym samym zapomnieć o troskach dnia codziennego i oddać się bez reszty bieszczadzkiej przygodzie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.