Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu Laureatem Dolnośląskiej Nagrody

Kulturalnej SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za 2013 rok

  15 października 2013 r. w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w Polanicy Zdroju Muzeum Sportu i Turystyki w Karpacz noclegi podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego,   zostało laureatem DOLNOŚLĄSKIEJ NAGRODY KULTURALNEJ „SILESIA” za 2013 rok.
Dolnośląską Nagrodę Kulturalną SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego powstała dla uhonorowania twórcy, dzieła artystycznego, który w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju  kultury Dolnego Śląska, promując region w Polsce i poza  krajem, co  przyczynia się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej.
Nagroda ta ma charakter doroczny i jest przyznawana osobie fizycznej oraz osobie prawnej lub jednostce nie posiadającej osobowości prawnej (instytucje kultury, fundacje, stowarzyszenia i związki artystyczne lub twórcze, szkoły artystyczne).
O przyznanie Nagrody wystąpiła Kapituła Nagrody. Nagroda przyznawana jest przez Sejmik, w drodze uchwały.
Od początku  działalności  muzeum w Karpaczu włącza się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej, aktywnie uczestnicząc w bardzo wielu imprezach w kraju i zagranicą, organizując liczne wystawy czasowe, najczęściej poświęcone regionowi jeleniogórskiemu i Karkonoszom oraz Dolnemu Śląskowi.
Nagroda  została wręczona Zbigniewowi Kulikowi dyrektorowi Muzeum Sportu i Turystyki przez Jerzego Pokoja Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego i Rafała Jurkowlańca Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Warto zobaczyć Karpacz noclegi oraz Karpacz pensjonaty

Możliwość komentowania jest wyłączona.