Muszyna: Pierwsze drzewko miłości posadzone

Ponad 50 par walczyło o możliwość posadzenia pierwszego drzewka miłości w muszyńskim ogrodzie. Konkurs zorganizowany został przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, a skierowany był do nowożeńców, którzy wzięli ślub w 2014 roku oraz do par, które do końca października tego roku planowały zawrzeć związek małżeński. Muszyna noclegi zaprasza.
– Ich zadaniem było przygotowanie dwudniowego planu pobytu na terenie gminy, wraz z opisem atrakcji turystycznych, przyrodniczych i walorów historycznych. O weekendowy pobyt all Inclusive w luksusowym hotelu Klimek**** SPA oraz zasadzenia własnego drzewka miłości walczyły pary m.in. . z Nowego Sącza, Tarnowa, Dębicy, Limanowej, Piwnicznej-Zdroju i Muszyny wylicza Arkadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu. – Konkursowe jury zdecydowało, że nagroda należy się Marcie i Szczepanowi Majochom, których zgłosili przyjaciele. Zwycięski opis planu pobytu w Muszynie został napisany pięknym wierszem – dodaje.
Nową tradycję muszyńskich Ogrodów Zmysłów rozpoczęto z pompą. Pierwszą łopatę w ziemię wbił pan młody, a po zasadzeniu drzewka i przy dźwiękach muszyńskiego hejnału harnicy przekazali młodej parze kłódkę miłości. Posiada ona pamiątkowy grawerunek zawierający imiona nowożeńców oraz datę zawarcia związku małżeńskiego. Dawni strażnicy traktu handlowego przebiegającego przez Muszynę ostrzegli, że kłódka nie ma kluczyka, bo miłość która połączyła Martę i Szczepana ma być wieczna, a nie tymczasowa. Pomóc w tym miała również muszyńska czarownica, która rzuciła swój urok na drzewko, by rosło po wszech czasy, a miłość pary młodej rozkwitała razem z nim.

Teraz każda para nowożeńców ma możliwość posadzenia własnego drzewka miłości, jak i małżeństwa obchodzące okrągłe rocznice ślubów. Jak to zrobić? Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej muszyńskiego magistratu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.