Krościenko nad Dunajcem jaki nocleg warto wybrać ? Co ciekawego można tam zobaczyć ?

Krościenko nad Dunajcem to wieś w Polsce o charakterze turystyczno – wypoczynkowym, w dolinie Dunajca i Krośnicy.

Znajduje się w województwie małopolskim, u podnóża Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Krościenko nad Dunajcem oferuje wiele możliwości noclegowych dla turystów, w tym hotele, pensjonaty, domki letniskowe oraz pokoje gościnne. Wszystkie te opcje zapewniają komfortowe warunki pobytu i dostęp do różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Jeśli chodzi o noclegi turyści mają wiele miejsc i opcji do wyboru.
Jednym z najpopularniejszych sposobów noclegu są pokoje gościnne. Stanowią one świetną opcję dla osób szukających taniego zarazem komfortowego noclegu.
Dla osób poszukujących większej niezależności, dobrym wyborem są domki letniskowe.

Domki letniskowe oferują dostęp do wielu atrakcji turystycznych, znajdują się one w centrum jak i na obrzeżach wsi. Krościenko nad Dunajcem to również miejsce, gdzie można znaleźć wiele kempingów. Kempingi oferują możliwość noclegu w namiotach lub przyczepach kempingowych. Kempingi polecane są dla osób lubiących być blisko natury.

Krościenko nad Dunajcem to region bogaty w różnorodne szlaki turystyczne. Szlaki turystyczne w Krościenku nad Dunajcem są zróżnicowane pod względem długości, trudności i czasu potrzebnego na ich pokonanie. Szlaki turystyczne: Szlak przez Trzy Korony, Szlak przez Wysoką, Szlak przez Sokolicę, Szlak na Czertezik, Szlak turystyczny PTTK „Przełom Dunajca”, Szlak przyrodniczy „Sokolica”. 

W Krościenku nad Dunajcem znajduje się wiele atrakcji turystycznych, możemy podziwiać tam zabytkowe budowle, Kościoły jaki i kapliczki.
Znajduje się tam również góra Stajowa, z której wypływają trzy różne źródła wody alkaicznej, które posiadają właściwości prozdrowotne.
Warto odwiedzić Krościenko nad Dunajcem, zaczerpnąć świeżego powietrza, wybrać się na spacer szlakiem turystycznym, nacieszyć się pięknem przyrody.


Możliwość komentowania jest wyłączona.