CENTRUM NARCIARSKIE AZOTY W KRYNICY

 

CENTRUM NARCIARSKIE AZOTY w Krynicy jest rodzinnym ośrodkiem narciarskim o urozmaiconej ofercie dla wytrawnych narciarzy, snowboardzistów oraz osób stawiających pierwsze kroki na nartach. To idealne miejsce na spędzenie weekendu z rodziną.

Położone jest w rozległej dolinie na Słotwinach w Krynicy Zdroju na wysokości ok 760 m.n.p.m co gwarantuje wyśmienite warunki narciarskie przez całą zimę.

Oferuje:

nowoczesną 3-osobową kolej krzesełkową,

kompleks wyciągów orczykowych

wyciąg szkoleniowy – BABY LIFT wraz z „Zimowym placem zabaw – KUBUś-SKI”

10 tras narciarskich o różnym stopniu trudności,

trasy ratrakowane , sztucznie naśnieżone i doświetlone,

SNOWPARK AZOTY – profesjonalne skocznie,

śnieg i „zimowe klimaty” przez 130 dni w roku,

40 miejsc noclegowych w „Chacie na stoku”,

bogaty serwis gastronomiczny – restauracja, bar

piękne widoki i mikroklimat,

informację turystyczną,

serwis narciarski, stały dozór GOPR,

 

Trasa nr 1 – GŁÓWNA – wyjazd koleją k linową, lub dwuosobowym orczykiem. Trasa przebiega wzdłuż kolei linowej, sztucznie naśnieżana i doświetlona o długości około 980 m. o średnim stopniu trudności (czerwona) różnica poziomów na tej trasie to 163m. Ulubiona trasa wymagających narciarzy.

 

Trasa nr 3 – POD LASEM – wyjazd kolejką linową, lub dwuosobowym orczykiem, sztucznie naśnieżana i oświetlona o długości około 1100 metrów o średnim i małym stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla indywidualnych narciarzy jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Trasa bardzo lubiana przez narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe.

Trasa nr 2 – DOOKOŁA ŚWIATA – wyjazd kolejką linową, lub dwuosobowym orczykiem długość ok. 1650m łatwa (niebieska). Długa widokowa trasa będąca ciekawym uzupełnieniem i atrakcją dla osób lubiących spokojną, relaksującą jazdę. Trasa nie jest sztucznie naśnieżana i ratrakowana tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu. Z tej trasy można również dojechać do wyciągu nr 4.

 

Trasa nr 2a – NA POLANIE –- wyjazd kolejką linową, lub dwuosobowym orczykiem sztucznie naśnieżana, ratrakowana, długość 1350m Trasa RODZINNA, łatwa (niebieska) przeznaczona do rodzinnych zjazdów i doskonalenia jazdy na nartach. Początkowo biegnie przez las , szeroką nartostradą, potem łagodnie przez widokową, rozległą polanę, następnie łączy się z głównym stokiem i daje wiele możliwości zjazdu pod dolną stację kolejki.

Trasy nr. 8 i 9 – położone są obok wyciągu orczykowego CZWÓRKA . Są one dośnieżane i ratrakowane. Długość trasy nr 8 to 650 m, a różnica poziomów – 94m. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone dla początkujących narciarzy oraz do nauki jazdy na nartach

Trasa 5, 6, 7 – to trasy narciarskie łączące wyciąg CZWÓRKA z KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ, nie są one sztucznie nasnieżane i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu – trasy dojazdowe.

Trasa nr 10 – wjazd wyciągiem orczykowym nr 4 długość ok. 750m różnica poziomów 94 m. To najdalej wysunięta trasa na tej stacji narciarskiej. Nie jest ona przygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu.

Snowpark – obsługiwany jest koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem. długość snowparku – 600m. różnica poziomów 120 m, jest oświetlony i zaśnieżony. 30 przeszkód jibbowych ustawionych w kilku lajnach o różnym stopniu trudności, oraz profesjonalne skocznie; więcej w zakładce – snowpark.

Beibik – trasa szkoleniowa przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów bardzo łatwa, położona przy małym wyciągu BABY LIFT. Długość trasy to 80 m, jest zaśnieżana, ratrakowana, oświetlona i urozmaicona kolorowymi przeszkodami Kubuś – SKI z licznymi atrakcjami dla dzieciaków. Trasa znajduje się w centralnym miejscu stacji w sąsiedztwie restauracji i placu zabaw ze ślizgawkami, drabinkami itp

ul. Słotwińska 51a

33-380 Krynica

www.cnazoty.pl

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.