Bałtowski Dworek

Obiekt całoroczny. Piękne i malownicze okolice. Gospodarstwo posiada pięć pokoi 2-2-3-3-4 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji naszych gości jest oddzielna kuchnia w której można samodzielnie przygotowywac posiłki lub tez korzystać z naszych posiłków. Do dyspozycji gości jest również nasze podwórze gdzie jest plac zabaw, miejsce do rozpalenia ogniska bądź grilla, a pobliżu naszego domostwa płynie rzeka Kamienna. Do Bałtowskiego Parku Jurajskiego jes około 5 km.

Bałtów to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim, leżąca na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego, nad rzeką Kamienna, wśród wapiennych skał.

Po odkryciu w Bałtowie tropów dinozaurów powstał tu w 2004 roku Park Jurajski – jako jeden z pierwszych w Polsce – obecnie największa atrakcja Bałtowa. Ale na Parku się nie skończyło, Bałtów rozwija się błyskawicznie i staje się niesamowicie atrakcyjny dla turystów, popularyzując ten region w całej Polsce.

Atrakcje w Bałtowie

– JuraPark Bałtów, Bałtów 8a – park powstał w związku z odnalezionymi na tym obszarze wieloma skamieniałymi tropami dinozaurów, dziś JuraPark to jedna z wizytówek regionu świętokrzyskiego. Prócz rekonstrukcji dinozaurów w autentycznych rozmiarach, zwiedzić można Muzeum, odwiedzić Zwierzyniec Bałtowski z różnymi gatunkami zwierząt, Krainę Koni, Park Rozrywki, a zimą Szwajcarię Bałtowską ze stokiem narciarskim i Wioską Świętego Mikołaja.

– Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Bałtowie

– Pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie – okazała budowla z XIX wieku, zaprojektowana na wzór włoskich pałaców. Otacza ją park krajobrazowy kryjący również zabudowania gospodarcze, sam pałac jednak obecnie niszczeje.

– Młyn wodny w Bałtowie – stoi nieopodal Parku Jurajskiego, na rzece Kamiennej, budowla z XIX wieku, młyn nadal jest czynny

– Obszar Chronionego Krajobrazu w Bałtowie – rejon Doliny Kamiennej ze stromymi, wapiennymi zobaczami doliny

– Spływ tratwami na rzece Kamienna (kwiecień – październik) Trasa spływu rozpoczyna się u stóp położonego na wzgórzu pałacu w Bałtowie, w przystani „Gierczakówka”, skąd 12-osobowa tratwa rusza w ponad godzinny spływ. Spływ kończy się na przystani „Przy Młynie”, niedaleko Parku Jurajskiego.


noclegi Bałtów

Możliwość komentowania jest wyłączona.