27 lipca 2019 – MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH NARCIARSKICH

W sobotę, 27 lipca 2019 roku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrany zostanie Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich.
Tego lata rywalizacja toczyć się będzie w jednej kategorii wiekowej. Na obiekcie HS-106 w Szczyrku skoczkowie walczyć będą w kategorii Open. Organizatorem tych zawodów jest klub SSR LZS Sokół Szczyrk.
Wstęp wolny!
Program zawodów:
– 10:00 – odprawa techniczna kierowników drużyn
– 11:00 – seria próbna HS-106 Open
– 12:00 – 1 seria konkursowa
seria finałowa (najlepsza 30 po pierwszej serii)
dekoracja zwycięzców (miejsca 1-6) 


Szczyrk to małe miasteczko turystyczne położone w Beskidzie Śląskim. W sezonie zimowym znane jako „narciarskie Eldorado”, latem jako idealne miejsce do wędrówek pieszych i aktywnego wypoczynku. Szczyrk dla wielu turystów to przede wszystkim góry z najlepszymi w Polsce trasami narciarskimi. Szczyrk otoczony jest wieńcem pięknie zalesionych gór, gdzie można znaleźć doskonałe warunki do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Niewątpliwą perełką Szczyrku jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przy Centralnym Ośrodku Sportu. W Szczyrku działa również największy w Polsce kompleks wyciągów i tras narciarskich Gliwickiej Agencji Turystycznej – ośrodek narciarski „Czyrna – Solisko”.
Doskonale rozwinięta infrastruktura sportowo – turystyczna sprawia, że trenują tu także zawodowi sportowcy, a dzięki stale modernizowanym obiektom sportów zimowych,

Możliwość komentowania jest wyłączona.